DECA OPONAŠAJU DIGITALNE NAVIKE RODITELJA: Novo istraživanje kompanije Kaspersku donosi zabrinjavajuće rezultate
NOVO istraživanje kompanije Kaspersky pokazalo je da postoji direktna veza između vremena koje roditelji i deca provode na uređajima.
Foto: Depositphotos
Podaci pokazuju da 82 odsto odraslih i 70 odsto dece svakodnevno provode najmanje tri sata na gedžetima i da će deca najverovatnije oponašati digitalne navike svojih roditelja.
Ako vide da roditelji konstantno koriste uređaje, takvo ponašanje smatraće normom i provoditi puno vremena onlajn. Većina dece i odraslih - po 48 odsto, koriste uređaje gotovo isto vreme tokom dana, između tri i pet sati. Kada roditelji provedu manje od dva sata dnevno na uređajima, u 80 odsto slučajeva to rade i njihova deca, i obrnuto. U samo 19 odsto slučajeva deca čiji roditelji koriste gedžete više od dva sata dnevno, čine to kraće.
Istovremeno, deca čiji roditelji redovno koriste uređaje, troše više vremena ispred ekrana na različite digitalne navike, tvrde istraživači. Na primer, oni provode dodatnih 39 minuta onlajn tokom obroka. Slanje poruka tokom razgovora oduzima im u proseku 41 minut ispred ekrana, a deljenje porodičnih fotografija na društvenim mrežama još 31 minut dnevno.
Istraživanje je sprovedeno u septembru ove godine i u njemu je učestvovalo 11.000 ispitanika. Istraživanje je uključivalo odrasle koji žive sa svojom decom starom između 7 i 12 godina.
BONUS VIDEO:
KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
Preporučujemo
VAKCINIŠU DECU OD PET GODINA: U Beču od danas imunizacija najmlađih protiv virusa korona
15. 11. 2021. u 11:55
ALARMANTNO UPOZORENjE SZO: Neuhranjenost bi mogla odneti živote više od milion mališana
12. 11. 2021. u 16:14
DECA MOGU DA SE ŽALE OMBUDSMANU: Poslanici raspravljali o izmenama zakona
28. 10. 2021. u 01:15
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)