DERBI ZAČELJA: Ko će prekinuti post?
U utakmici devetog kola ruskog prvenstva, Fakel Voronjež će dočekati Rubin Kazanj (18.00).
Foto: Profimedia
Danas ćemo gledati obračun dve najgore plasirane ekipe u Premijer ligi. Domaćin je zacementiran za dno sa pet osvojenih bodova, dok je gost sakupio poen više.
Fakel je prošle godine jedva izbegao relegaciju savladavši Jenisej u baražu, ali izgleda da ga i ove sezone očekuje slična sudbina. Deluje veoma loše na terenu i ostvario je samo jednu pobedu u dosadašnjem toku prvenstva kada je savladao Pari sa 2:0 u petom kolu.
Pored toga je odigrao dva remija i doživeo čak pet poraza, a dodatno poražavajuća činjenica za ekipu iz Voronježa je to što nije postigla gol na poslednje četiri ligaške utakmice, a ako na to dodamo meč sa Orenburgom u kupu, domaćin nije zatresao mrežu punih 450 minuta!
Sa druge strane, Rubinu ide nešto bolje, ali se i on opasno muči. Ostvario je dve pobede nad Samarom i Uralom, ali je uz njih odigrao samo jedan remi i takođe doživeo pet ligaških poraza.
Poslednji u nizu naneo mu je Zenit koji ga je rutinski savladao sa 3:0.
Gost se ove sezone vratio u elitu iz drugog ranga i cilj mu je da ''preživi'' u njoj, ali očigledno je da to neće biti lak zadatak za nekadašnjeg prvaka Rusije.
Rubin igra utakmice sa velikim brojem pogodaka, o čemu svedoči njegova gol-razlika 9:18, pa verujemo da će to i danas biti slučaj.
NAŠ TIP: |1+&2+ (kvota 1,90)
Preporučujemo
''LAVOVI'' MOGU NA PRVO MESTO: Gost se muči nakon dobrog otvaranja sezone
25. 09. 2023. u 09:31
SRBI VODE GLAVNU REČ U ATINI: ''Zeleni'' su i dalje bez primljenog gola
25. 09. 2023. u 10:47 >> 10:47
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Dobio šokantne vesti
Najnovije vesti iz tenisa pogodile su mnoge, a među njima je i Novak Đoković.
02. 03. 2026. u 17:01
DA LI JE MOGUĆE?! Uvodi se crveni karton u fudbalu ako fudbaler OVAKO drži ruku?!
Izgleda da je došlo vreme za novu promenu fudbalskih pravila.
02. 03. 2026. u 13:52
SRBIJA ODUŠEVILA RUSIJU! Ko, bre, neće sa Rusima? Mi, Srbi, hoćemo!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" i Srbija je upletena.
02. 03. 2026. u 12:44
Komentari (0)