U POŽAREVCU ZARAŽENO 30 ZDRAVSTVENIH RADNIKA: Ukupno 45 pacijenata smešteno u bolnicu, raste broj inficiranih
U KOVID bolnici u Požarevcu, na Infektivnom odeljenju, trenutno je na lečenju 45 pacijenata sa simptomima koronavirusa, svi su iz Braničevskog okruga.
Foto: D. Novković
Samo tokom četvrtka bilo je 27 pregleda, od čega šest novih prijema na bolničko lečenje. Oko polovina hospitalizovanih pacijenata je na kiseoniku, jedna osoba nalazi se na neinvazivnoj ventilaciji.
Kod 30 zdravstvenih radnika PCR testom potvrđena je infekcija Kovidom 19, od kojih je sedmoro primljeno na Infektivno odeljenje. Njihovo zdravstveno stanje je stabilno. Prema rečima Danka Nikolića, direktora Opšte bolnice, klinička slika hospitalizovanih pacijenata uglavnom je srednje teška.
- I dalje je uočljiv porast broja inficiranih u našem gradu i celom okrugu. Molimo građane da se uzdrže svakog vida ponašanja kojim bi mogli da ugroze sebe i druge. Apelujemo na strogo poštovanje mera zaštite jer je to za sada jedini put da sprečimo drastično pogoršanje epidemiološke situacije i sačuvamo zdravlje i život – apelovao je Nikolić.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)