GORELO SMETLIŠTE U BANATSKOM KARLOVCU: Pokrajinska inspekcija za zaštitu životne sredine apelovala da se požari odmah prijave vatrogascima
POKRAJINSKA inspekcija za zaštitu životne sredine izašla je sinoć oko 22 časa na teren, po saznanjima da u mestu Banatski Karlovac gori seosko smetlište.
FOTO:Pokrajinska vlada
Na licu mesta je, kako su saopštili, utvrđeno da je požar u toku, i da je manjeg površinskog obima, a na terenu su zatečeni radnici JKP „Univerzal“, Alibunar.
Hitno su preduzete mere na koordinaciji i obaveštavanju nadležnih inspekcijskih organa, opštinskih službi, kao i Ministarstva unutrašnjih poslova – Sektora za vanredne situacije, čiji su pripadnici nakon prijave izašli na teren i pristupili gašenju požara.
FOTO:Pokrajinska vlada
Požar je tokom noći lokalizovan i površinski ugašen, a tokom današnjeg dana biće angažovana dodatna mehanizacija radi gašenja dubinskih slojeva.
U toku je sastanak nadležnih službi u cilju koordinisanog delovanja i planiranja daljih mera.
FOTO:Pokrajinska vlada
Pokrajinska inspekcija za zaštitu životne sredine apeluje na građane da sva saznanja o požarima na smetlištima odmah prijave vatrogasnoj službi, kao i nadležnim lokalnim inspekcijama i komunalnim službama.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)