INDEKS PUN DESETKI: Una Rodić, student generacije na Višoj školi za obrazovanje vaspitača u Kikindi (FOTO)
OBELEŽAVAJUĆI 71. godišnjicu rada Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Kikindi proglasila je najbolje studente i dodelila im priznanja i diplome. Student generacije na osnovnim studijama je Una Rodić iz Zrenjanina, čija je prosečna ocena 9,38, a završni rad odbranila je desetkom.
Foto: R. Šegrt
- Nije bilo teško, ali ni lako tokom studija. Imala sam veliku podršku roditelja, profesora, kao i koleginica i kolega. Ovu školu treba da upisuju oni koji vole decu i spremni su da posvećeno i predano rade sa njima, jer će biti prva karika, posle roditelja, koja će im prenositi znanje - poručila je Una.
Najbolja studentkinja master akademskih studija je Biljana Mickovski iz Jabuke kod Pančeva, sa prosečnom ocenom 9,71 tokom školovanja. Završni rad takođe je odbranila sa najvišom ocenom. Zbog svega je dobila priznanje koje nosi ime prerano preminule profesorke ove škole, plaketu "Dr Jelena Mićević Karanović", koja je dodeljena tek drugi put. Škola je dodelila još 45 priznanja studentima koji su završili osnovne i 47 plaketa studentima master studija.
Foto: R. Šegrt
- Naša škola nije u blokadi i nastava se redovno održava, što je bio zahtev samih studenata, koji su prethodno sproveli anketu i dva puta organizovali svoje plenume. Održane su i sednice Nastavno-stručnog veća i kolektiv je doneo odluku da podrži zahtev naših studenata. Podržavamo i sve druge studentske zahteve, ali smo naše studente stavili na prvo mesto - izjavila je dr Angela Mesaroš Živkov, direktorica Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, koju trenutno pohađa oko 300 studenata na osnovnim i master strukovnim studijama.
Novi smer
- Predali smo zahteve za akreditaciju master strukovnih studija i za novi studijski program na osnovnim studijama za zvanje strukovni socijalni radnik. Nadamo se da ćemo novi smer uvesti naredne školske godine i upisati prvih 25 studenata. U novoj školskoj godini biće upisano 70 kandidata na predškolskom smeru na osnovnim, odnosno 50 na master studijama – navela je Mesaroš Živkov.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)