NE RAZJEDINJUJU SE BAŠ SVI: Pobratimili se gradovi u Crnoj Gori i Srbiji
Vlada Srbije je donela rešenje o davanju saglasnosti na odluku o uspostavljanju saradnje između dva grada u Srbiji i Crnoj Gori – Užica i Pljevalja.
Ministarstvo kulture
Prethodno je Skupština grada Užica donela odluku o uspostavljanju saradnje i o bratimljenju sa opštinom Pljevlja, a ovim dokumentom je precizirano da će se zajednički poslovi obavljati u više sfera: u ekonomiji, nauci i kulturi, negovanju kulturno–istorijskog nasleđa, u obrazovanju, sportu i turizmu, ekologiji, u zajedničkim programima u navedenim oblastima…
Prilikom bratimljenja, istaknuto je da grad na zapadu Srbije i onaj na severu Crne Gore pripadaju istom geografskom, etnografskom, ali i privrednom regionu i da od pamtiveka dele istu sudbinu bez obzira na državne granice.
Opština Pljevlja je danas najmnogoljudnija regija u Crnoj Gori. Leži na tri reke: Breznici, Ćehotini i Vezišnici. Grad je centar energetskog potencijala Crne Gore, važan industrijski, kulturni i obrazovni centar.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PRIVREMENA ZABRANA SAOBRAĆAJA U DELU SREMSKE KAMENICE: Radovi na popravci kolovoza
08. 07. 2026. u 15:42
VEČERAS KRAJ „RAVANELIUSA“ U ĆUPRIJI: Izuzetan festival muzičke izuzetnosti
08. 07. 2026. u 13:37
OKUPLjANjE BAJKERA U PARAĆINU: „YU grupa“ i „Kerber“ na moto-skupu početkom avgusta
08. 07. 2026. u 13:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)