MUZIKA U TEŠNJARU SAMO - "NA UVCE": Gradsko veće Valjeva konačno uvažilo žalbe nezadovoljnih sugrađana
U KAFANAMA i kafićima, te u njihovim baštama koje se nalaze u čuvenoj staroj trgovačkoj čaršiji Tešnjar, ubuduće će moći da se izvodi samo akustična muzika - odlučilo je Gradsko veće Valjeva, usvojivši i izmenu Odluke o radnom vremenu.
Foto B. Puzovic
Ovim se, kako je navedeno, stvara osnov za rešavanje dugogodišnjeg problema, jer su se ljudi koji žive u starom gradskom jezgru žalili na buku pri izvođenju i emitovanju muzičkog programa iz ugostiteljskih objekata.
To je, saznajemo, posebno bilo izraženo u noćnim satima, pa su se - posredstvom udruženja "Stari grad - Tešnjar" - obraćali i gradonačelniku, i inspekcijama.
Štaviše, pre tri godine, lokalnoj samoupravi u Valjevu - upravo zbog preglasne muzike - podneli su opomenu pred tužbu, podsećajući da preglasna muzika dopire iz ugostiteljskih objekata koji se, uglavnom, nalaze u okviru stambenih zgrada ili sasvim uz njih.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)