NEGOVANJE KULTURE SEĆANJA: Javna tribina posvećena Groblju streljanih u Kraljevu

Goran Ćirović

13. 09. 2023. u 11:36

U OKVIRU projekta „Oblikujemo budućnost učeći o prošlosti: Sećanje na kraljevački oktobar 1941. godine“, u kraljevačkoj NB „Stefan Prvovenčani“, u subotu, 16. septembra, od 17.30, biće održana javna tribina pod nazivom „Lokaliteti, mesta stradanja, memorijali i njihova uloga u negovanju kulture sećanja - primer „Groblje streljanih u Kraljevu 1941“.

НЕГОВАЊЕ КУЛТУРЕ СЕЋАЊА: Јавна трибина посвећена Гробљу стрељаних у Краљеву

G.Šljivić

Ovaj projekat, uz podršku kraljevačke lokalne samouprave, realiziju Zavičajno društvo Kraljevo i Udruženje za društvenu istoriju „Euroklio“ koje okuplja udruženja nastavnika istorije iz cele Evrope sa ciljem da promoviše nastavu istorije kao jedan od prioriteta u savremenom obrazovanju mladih.

Javnoj tribini, kako je najavljeno, prethodiće seminar za nastavnike i profesore istorije, kao i poseta „Groblju streljanih“, a naredni broj časopisa „Kraljevački zavičaj“ objaviće predloge za unapređenje trajnog statusa ovog memorijalnog kompleksa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DEDA MI JE ROM: Istina o Prijinom poreklu - ima romske krvi Filip i Brena to znaju, ne smeta im