ISPRED GRADSKE KUĆE U KIKINDI: Koncert Omladinskog duvačkog orkestra Srbije

Р. Ш.

17. 08. 2022. u 14:37

OMLADINSKI duvački orkestar Srbije održaće u četvrtak uveče, u 20 sati, koncert ispred Gradske kuće u Kikindi.

ИСПРЕД ГРАДСКЕ КУЋЕ У КИКИНДИ: Концерт Омладинског дувачког оркестра Србије

Foto: R. Š.

Ovaj događaj zajednički organizuju Kulturni centar Kikinda i Muzički centar Pančevo. Ove dve ustanove su prošle godine počele ozbiljnu saradnju kada su u Kikindi priredile kamp mladih muzičara. Ove godine organizovan je drugi takav kamp, koji traje do 21. avgusta, za koji se prijavilo 35 mladih muzičara iz desetak gradova. Pre godinu dana formiran je Omladinski duvački orkestar Srbije koji je prvi koncert održao na istom mestu, takođe ispred Gradske kuće u Kikindi. I ovaj put, kao i prošli, dirigovaće Boris Matijević iz Pančeva.

Projekat Kulturnog centra Kikinda i Muzičkog centra Pančevo podržali su Ministarstvo kulture, Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama i Grad Kikinda.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

DONČIĆ BAŠ VOLI ZVEZDU... Luka kupuje evropski klub, a cilj je samo jedan - da učestvuje u NBA Evropa!