ZARAŽENE 102 OSOBE: Epidemija i imunizacija u Pirotskom okrugu - u izolaciji 147 građana
PIROTSKI ZZJZ, prvog dana oktobra registrovao je još 102 laboratorijski potvrđena slučaja kovid 19.
Foto: V.Ć.
U Pirotu su zaražene 73, u Dimitrovgradu 13, Beloj Palanci 9 i u Babušnici 7 osoba. Tokom septembra u okrugu se zarazilo 1.605 građana. Obolele su čitave porodice, ali se ne javljaju svi lekarima, pa se na osnovu epidemijskih ispitivanja procenjuje da je broj zaraženih veći bar tri do četiri puta.
Prema podacima ZZJZ, u kovid ambulanti u Tijabari obavljeno je 352 pregleda, a mera kućne izoalcije naložena je za 147 osoba. Reč je o 29 odsto prvih pregleda, dok su ostali kontrolni. U Dečijoj kovid ambulanti na Keju pregledano je 108 mališana, od kojih su 44 prva i 64 kontrolna pregleda. U Opštoj bolnici, na kovid jedinici, trenutno se leči 40 pacijenata. Iz Pirota je 28, iz Babušnice 6, sa područja Dimitrovgrada 3, iz Bele Palanke 2 i 1 pacijent iz Beograda.
Od početka imuizacije u okrugu je vakcinisano 35.992, revakcinisano 34.667, a treću dozu primilo je 7.047 građana. Juče je dato 57 prvih, 32 druge i 205 trećih doza vakcine. Povećava se kumulativna stopa obolelih na 100.000 stanovnika, pa je ceo okrug u vanrednoj situaciji - procenjuju stručnjaci Centra za kontrolu i prvenciju bolesti pri ZZJZ u Pirotu.
Zapratite Nportal na Fejsbuk stranici.
BONUS VIDEO:
NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo
VIŠE OD POLOVINE "SINOFARM": Tokom septembra u Vranju dato više od deset hiljada vakcina
01. 10. 2021. u 15:48
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)