BRAVO, DUŠANE: Lajović posle velike borbe savladao Raonića, sledi duel sa Nadalom

17. 09. 2020. u 17:09

SRPSKI teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu, pošto je savladao Miloša Raonića sa 7:6(3), 4:6, 6:2.

БРАВО, ДУШАНЕ: Лајовић после велике борбе савладао Рaонића, следи дуел са Надалом

Dobar meč odigrao je 25. igrač sveta i zasluženo pobedio Kanađinana, posle dva sata i 33 minuta velike borbe.

U prvom setu su igrači razmenili po jedan brejk, pa je odluka o dobijanju istog pala u taj-brejku. Lajović ga je odigrao sjajno, dobio je svaki svoj servis i došao do prednosti.

Ipak, 19. reket planete je pokazao zašto je to što jeste u svetu tenisu. Izdigao se posle gubitka seta i uspeo je da izjednači.

Odlučujući deo meča prošao je u dominaciji našeg igrača. Dušan je odlično igrao, dva puta rivalu oduzeo servis i došao do najboljeg rezultata u Rimu u karijeri.

Sada za Lajovića sledi možda i najveći izazov. Njegov naredni rival biće drugi igrač sveta, Rafael Nadal.

Njih dvojica su do sada igrali dva puta i Španac je u oba navrata bio bolji.