OLGA DANILOVIĆ SE JAVILA IZ LONDONA: Imala sreće, ipak u glavnom žrebu Vimbldona

Jelena Simainović

28. 06. 2024. u 21:30 >> 21:32

Srpska teniserka, Olga Danilović igraće Vimbldon, pošto se Italijanka Elizabeta Koćaretio povukla sa turnira, saopštili su večeras organizatori takmičenja.

ОЛГА ДАНИЛОВИЋ СЕ ЈАВИЛА ИЗ ЛОНДОНА: Имала среће, ипак у главном жребу Вимблдона

FOTO: Tanjug/AP

Danilović je juče u poslednjem kolu kvalifikacija poražena od Mađarice Dalme Galfi 6:1, 7:6 (8:6). Posle povlačenja Koćareto, Srbija će imati predstavnicu u ženskoj konkurenciji Vimbldona.

Danilović će u prvom kolu Vimbldona igrati protiv kvalifikantkinje Rumunke Anke Todoni, 141. teniserke sveta. Srpskoj teniserki će ovo biti prvo učešće u glavnom žrebu grend slema u Londonu.

Danas su protivnike dobili ostali srpski teniseri. Novak Đoković će u prvom kolu igrati protiv Čeha Vita Koprive. Dušan Lajović će u prvoj rundi igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova, Miomir Kecmanović će u prvom kolu igrati protiv Indijca Sumita Nagala. Laslo Đere će se sastati sa Lukom Pujom iz Francuske. Vimbldon je na programu od prvog do 14. jula.

BONUS VIDEO Nadal se priprema za Olimpijske igre - Pariz 2024

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
KRIZA NA STAMFORD BRIDŽU: Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige

KRIZA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige

Posle bolnog poraza u Bergamu i serije skromnih rezultata u Premijer ligi, Čelsi se vraća na „Stamford bridž“ sa jasnim ciljem, prekinuti loš niz i održati korak sa ekipama iz vrha. Međutim, protivnik koji dolazi u London je trenutno jedan od najneprijatnijih u prvenstvu, Everton Dejvida Mojesa koji na krilima četiri pobede u poslednjih pet kola dolazi u prestonicu.

13. 12. 2025. u 07:30

Komentari (1)

ANA VOLELA TENISERA? Španski mediji brujali o njihovoj romansi - možda bi kraj njega bila srećnija