KAKVA DRAMA U RIMU: Miomir Kecmanović izgubio posle velike borbe
SRPSKI teniser Miomir Kecmanović izgubio je od Tijaga Monteira sa 6:2, 4:6, 7:6(6) u šesnaestini finala mastersa u Rimu.
FOTO: Tanjug/AP
Publika je mogla da uživa i odličnom meču. Na kraju se radovao 106. na ATP listi koji je trijumfovao posle prave drame i velike borbe.
Vrlo lako je ishod prvog seta koji je 58. igrač sveta izgubio mogao da bude drugačiji. Na samom startu meča Beograđanin je imao tri brejk šanse, no nijednu nije uspeo da iskoristi.
Brazilac je kaznio rivala za propušteno, dva puta mu je oduzeo servis i došao na korak do plasmana u osminu finala.
Ono što je Kecmanović propustio u prvom iskoristio je u drugom setu. Odmah je napravio brejk i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja, te tako odvede set u odlučujući set.
Prvi je udarac u trećem delu meča zadao Srbin koji je napravio brejk u petom gemu. Ipak, već u narednom je protivnik odgovor i vratio izgubljeno. Do kraja seta teniseri su bili sigurni kada su servirala, pa je u taj-brejku morao da se dobije pobednik.
Miomir je u 13. gemu vodio sa 3:5, a pri rezultatu 4:5 je imao dva servisa kojima je mogao da reši duel. No, 29-godišnjak iz Fortaleze je osvojio pet od narednih šest poena i na taj način uspeo da savlada srpskog igrača.
Monteiro će u osmini finala igrati protiv pobednika meča Ben Šelton (SAD) - Džidžen Džang (Kina).
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
MEĐEDOVIĆ PRED VELIKIM IZAZOVOM! Medvedev o Hamadu: On je malo više medved nego ja
12. 05. 2024. u 09:53
SENZACIJA! NEVERICA! Autsajder deklasirao Novaka Đokovića u Rimu
12. 05. 2024. u 16:13 >> 14:39
NADALOVO PRAVO LICE: Ovo je najbolji dokaz Rafine nemoći (VIDEO)
12. 05. 2024. u 08:44 >> 08:44
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
SVE VEĆI HAOS SA NARKO-KARTELOM PRED MUNDIJAL: FIFA oduzima Meksiku ovo domaćinstvo?!
Najnovije vesti iz sveta sporta više liče na one iz crne hronike. A delimično i tamo spadaju.
24. 02. 2026. u 12:23
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)