MEĐEDOVIĆ PROPUSTIO DOBRU ŠANSU: Srpski teniser neće igrati na Australijan openu

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

11. 01. 2024. u 08:20

SRPSKI teniser Hamad Međedović zaustavljen je u drugom kolu kvalifikacija za Australijan open. Bolji od njega bio je Abdulah Šelbajh sa 6:7 (2), 7:6 (5), 6:2.

МЕЂЕДОВИЋ ПРОПУСТИО ДОБРУ ШАНСУ: Српски тенисер неће играти на Аустралијан опену

Dobru priliku propustio je 113. igrač sveta da ode korak dalje i dođe nadomak glavnog žreba prvog grend slema u sezoni.

U prvom setu igrači su razmenili po jedan brejk, a momak iz Novog Pazara je mogao ranije da reši taj deo meča, pošto nije iskoristio ukupno tri set-lopte. Ipak, odigrao je sjajno taj-brejk i došao do prednosti.

Međedović je i drugi deo susreta bolje počeo. Oduzeo je servis Jordancu u trećem gemu, ali je u šestom ispustio tu prednost. Potom je pri rezultatu 4:4 propustio dve brejk prilike. Dobru šansu imao je i u 13. gemu, u kom je vodio sa 5:3, ali je Šelbajh vezao tri poena i došao do izjednačenja.

Hamad je totalno pao u trećem segmentu, to je iskoristio 193. igrač sveta i vrlo brzo poveo sa 5:0, a nedugo zatim meč koji je trajao dva sata i 42 minuta je bio gotov.

Šelbajh će se za glavni žreb Australijan opena boriti sa Australijancem Omarom Jašikom.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu