POZAMAŠNA CIFRA: Fon der Lajenova otkrila koliko je kriza na Bliskom istoku do sada koštala Brisel

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

11. 03. 2026. u 10:05

EU je zbog krize na Bliskom istoku već platila tri milijarde evra za dodatne energetske troškove, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.

ПОЗАМАШНА ЦИФРА: Фон дер Лајенова открила колико је криза на Блиском истоку до сада коштала Брисел

Foto: Abdul Saboor/Pool Photo via AP

Ona je na plenarnoj sednici Evropskog parlamenta istakla da je od početka sukoba na Bliskom istoku cena gasa porasla za 50 odsto, a nafte za 27 odsto.

- Ako to prevedete u evre, 10 dana rata već je koštalo evropske poreske obveznike dodatne tri milijarde evra za uvoz fosilnih goriva - naglasila je Fon der Lajenova.

Ona je rekla da bi EU mogla da ograniči cenu gasa i da se okrene podsticajima i državnoj pomoći kako bi sprečila energetsku krizu, piše RIA.

BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin Militari voč u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje