AUSTRALIJSKA SRAMOTA: Novak Đoković zaboravljen, navijači pobesneli, rekli šta misle o tome (FOTO)

Александар Илић
Aleksandar Ilić

13. 10. 2022. u 17:32

NAKON što je Novak Đoković uz mnogo političkih upliva deportovan početkom godine iz Australije, sve više deluje da će vakcinalni status srpskog asa ponovo biti "kamen spoticanja" koji će ga sprečiti da nastupi na grend slemu u "zemlji kengura". Najnovija objava ovog prestižnog turnira na društvenim mrežama samo je dodatno podgrejala tu bojazan, a brzo su reagovali i Noletovi navijači.

АУСТРАЛИЈСКА СРАМОТА: Новак Ђоковић заборављен, навијачи побеснели, рекли шта мисле о томе (ФОТО)

FOTO: AP

Naime, na društvenim mrežama organizatori prvog grend slema u godini su objavili najavu Australijan opena, a ono što upada u oči, jeste da se ni na jednoj slici ne nalazi Novak Đoković. Tu su gotovo sve zvezde "belog sporta" današnjice, ali ne i teniski kralj i osvajač 90 ATP titula. 

Mnogi navijači Noleta protumačili su to kao definitivni dokaz da Srbin ni 2023. godine neće učestvovati na turniru koji je osvajao rekordnih devet puta, što bi bio novi šamar teniskom sportu i istinska bruka organizatora Australijan opena.

Navijači su u komentarima pokazali šta misle o potezu organizatora.

Neki su podsetili na tretman koji je Novak imao prethodne godine, a da ovakvim ponašanjem pokazuju šta o njemu misle.

Postoje i oni koji se nadaju da će organizatori turnira pomoći Novaku da se nađe na terenu.

Postoje i navijači koji neće pratiti turnir ukoliko na njemu ne bude srpskog asa.

Takođe, očekivalo se i da će usled bolje situacije sa brojem zaraženih vodeći ljudi otvorenog prvenstva Australije evenualno lobirati za srpskog asa, ali posle najnovije izjave direktora ovog grend slema i to deluje kao malo verovatno.

- Što se mene tiče Novak je dobrodošao na Australijan open. Ali, sada je potrebno da se stvari rešavaju između njega i federalne Vlade. Mi na to nećemo i ne možemo da utičemo. Kada i ako oni reše problem, mi ćemo pratiti dalje instrukcije - rekao je direktor Australijan opena Kreg Tajli.

Bilo kako bilo, Đoković će nastaviti da vredno radi, trenira i grabi svaku šansu da svetu demonstrira svoju tenisku genijalnost, barem kada ga u tome ne spreči politička vrhuška pojedinih zemalja.  

BONUS VIDEO: Đoković otvara terene u Visokom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (4)

BIO JE MILJENIK ŽENA: Gde je danas Nebojša Bakočević?