MOTO GP: Prva pobeda Vinjalesa, sjajna vožnja Mira, težak pad Banjaje (VIDEO)

20. 09. 2020. u 16:22

ZOZAČ Jamahe Maverik Vinjales pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Emilije Romanje.

МОТО ГП: Прва победа Вињалеса, сјајна вожња Мира, тежак пад Бањаје (ВИДЕО)

Vinjales je postao šesti ovosezonski pobednik u kraljevskoj klasi. On je krenuo sa pol pozicije i trku je završio sa 2,425 sekunde prednosti nad Đoanom Mirom iz Suzukija, nakon što je do tada vodeći Frančesko Banjaja iz Pramak Dukatija pao sa motora, sedam krugova pre kraja.

Vinjales je pobedio rezultatom 41 minut, 55,846 sekundi.

Mir je završio kao drugi, iako je krenuo sa 11. pozicije, a treći je bio Pol Espargaro iz ekipe KTM, posle kazne od tri sekunde koju je dobio vozač Jamahe Fabio Kvartararo pošto je izašao van okvira staze.

On je na kraju trku završio kao četvrti.

Vodeći u generalnom plasmanu vozač Dukatija Andrea Doviciozo zauzeo je osmo mesto sa 13,113 sekundi zaostatka za pobednikom. On ima 84 boda, bod više od Kvaratrara i Vinjalesa, a Mir ima 80.

Naredna trka u šampionatu vozi se 27. septembra za Veliku nagradu Katalunje.