SRPSKA ODBOJKA TUGUJE: Preminuo Nikola Miković, osvajač zlata sa reprezentacijom
Nikola Miković, nekadašnji odbojkaški reprezentativac, umro je u Ljubljani u 88. godini, saopštio je Odbojkaški savez Srbije.
Foto: Ilustracija
Miković je rođen u Pljevljima, u Crnoj Gori, a u Sarajevu je završio Mašinski fakultet.
Igrao je u sarajevskoj Bosni, beogradskom Železničaru i zagrebačkoj Mladosti. Sa Železničarom je bio prvak Jugoslavije 1964, a zatim je titulu prvaka osvojio i kao odbojkaš Mladost Montera.
Sa reprezentacijom Jugoslavije je osvojio zlatne medalje na Meidteranskim igrama 1963. i 1967, a bronzu na Univerzitetskim igrama 1965.
FOTO: OSS
Na prvenstvima Evrope je za Jugoslaviju igrao na 19 mečeva na šampionatima 1963. i 1967. i oba puta je Jugoslavija zauzela 7. mesto.
Nikola Miković je odigrao 11 utakmica na Svetskom prvenstvu 1966. kada je reprezentacija Jugoslavije bila osma.
U Ljubljanu se doselio 1976.
Podsećanje: In memoriam - Siniša Mihajlović
Preporučujemo
LUDILO: Ovi navijači su šokirani kako su u Albaniji MLAKO dočekali Srbe?!
10. 06. 2025. u 17:54
ZVEZDAN TERZIĆ GRMI! "Ono u Albaniji je bilo mučenje, goru utakmicu nisam gledao"
10. 06. 2025. u 12:43
STARA DAMA LEČI EVROPKE RANE U RIMU: Vučica je (skoro) nepobediva na Olimpiku, ovde su slavili samo Inter i Napoli (plus Torino dva puta)
ROMA dočekuje Juventus na Olimpijskom stadionu u ključnom susretu u trci za kvalifikacije za Ligu šampiona.
01. 03. 2026. u 06:00 >> 03:00
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Dobio šokantne vesti
Najnovije vesti iz tenisa pogodile su mnoge, a među njima je i Novak Đoković.
02. 03. 2026. u 17:01
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)