A SRBI - SJAJNI! Štafeta Srbije izborila Olimpijske igre, pa Svetsko prvenstvo u plivanju završila kao sedma

11. 02. 2024. u 21:10

Štafeta Srbije u plivanju osvojila je sedmo mesto u finalnoj trci na 400 metara slobodno na Svetskom prvenstvu u Dohi i tako obezbedila plasman na Olimpijske igre u Parizu.

А СРБИ - СЈАЈНИ! Штафета Србије изборила Олимпијске игре, па Светско првенство у пливању завршила као седма

Srpska štafeta plivala je u sastavu Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin i Uroš Nikolić i na cilj stigla sa vremenom tri minuta i 13,88 sekundi.

Zlatnu medalju je osvojila štafeta Kine, koja je na cilj stigla u vremenu 3:11,08.

Srebro je pripalo Italijanima, dok je bronza osvojila ekipa Sjedinjenih Američkih Država.

Bonus video: Crnogorske olimpijske igre - takmičenje u lenjosti