"DOKTORE, MOGU LI NAZAD U IGRU?" Kako je košarkašica Partizana oduševila sve posle povrede u Nišu i primljene infuzije tokom meča
KOŠARKAŠICE Partizana učestvovale su na završnom turniru Kupa "Milan Ciga Vasojević" u kome su crno-bele dame stigle do finala, u kome je na kraju više sreće imala Mega koja je slavila u neizvesnoj završnici 70:73. Ipak, u heroja turnira izrasla je mlada košarkašica kluba iz Humske - Anđela Marojević.
FIBA.Basketball
Devetnaestogodišnja košarkašica je u polufinalu sa Crvenom zvezdom doživela neugodan pad u prvoj četvrtini zbog kog su svi na tribinama na trenutak zanemeli.
Udarila je glavom o parket, pri čemu joj je pukla arkada. Teren je napustila uz pomoć osoblja kluba i doktora, a nakon što joj je lekarska ekipa ukazala pomoć (i dala infuziju!) ona se vratila na parket i napetoj završnici bila uz svoje saigračice koje su izbacile prošlogodišnjeg osvajača trofeja. Mnoge je iznenadilo što je odlučila da se u igru vrati nakon nimalo naivne povrede...
- Nakon te povrede moje prvo pitanje doktoru je bilo: “Da li mogu ja da se vratim da igram?” Povrede su sastavni deo sporta i često se dešava da se neko od igrača povredi, ali ja smatram da čovek pokaže koliko je jak kada je teško i kada sve ne ide baš po planu, jer kada je sve lepo lako je biti hrabar, počela je mlada reprezentativka Srbije za "Novosti", te dodala:
- Bile smo veoma motivisane pre utakmice sa Crvenom Zvezdom i ta pobeda nam je bila veoma važna. Spremale smo se i radile vredno i smatrala sam da je moja obaveza da budem tu za moj tim, jer svako od nas ima podjednako važnu ulogu i ne bih ostavila svoju ekipu na cedilu.
FOTO: A. Ilić
Oko hiljadu navijača na tribinama gromoglasno je bodrilo "večite", a kako kaže Anđela, "to je bio vetar u leđa koji je doneo prevagu"
- Želim da se zahvalim navijačima na njihovoj nesebičnoj podršci, u tako teškoj utakmici njihovo skandiranje nam je dalo elana i dodatno nas podstaklo da se borimo i damo sve od sebe. Njihova energija sa tribina se prenela i na teren, bili su poput našeg šestog igrača na terenu i na tome smo im od srca zahvalne.
Nisu izabranice Miljane Bojović u finalu uspele da naprave još jedan podvig i savladaju prvoplasirani tim prvenstva - Megu, koja ima učinak 15 pobeda i jedan poraz u domaćem šampionatu. Ipak, u finalu Kupa "Milan Ciga Vasojević" je četa iz Humske pokazala zavidan kvalitet i dobrano namučila "umetnice" koje su u poslednjim sekundama potvrdile pobedu i slavile rezultatom 70:73. Iako je dan ranije zadobila ozbiljnu povredu Anđela Marojević je ubacila devet poena, uz četiri ostvarena skoka i po dve asistencije i ukradene lopte.
- Mislim da smo pokazali karakter i smelost u finalu, iako Mega trenutno zauzima najviše mesto na tabeli i stvarno su konkurentna i talentovana ekipa dokazali smo da našom igrom možemo da postignemo mnogo, nevažno ko je na drugoj strani terena. Želim da čestitam ekipi Mege na pobedi i na fer i korektnoj igri i da istaknem da sam ponosna na moje saigračice na trudu i zalaganju i da ćemo raditi na tome da napredujemo i budemo spremne za završnicu domaćeg prvenstva gde se možda ponovo sretnemo, poručila je Anđela Marojević u razgovoru za portal "Novosti".
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)