MILIONI ZA VEMBANJAMU: San Antonio izdvojio čitavo bogatstvo za novu veliku nadu NBA lige

Filip Milošević

27. 06. 2023. u 22:50

Francuski košarkaš Viktor Vembanjama trebalo bi da potpiše četvorogodišnji ugovor sa San Antoniom u vrednosti od 55,1 milion dolara, prenosi Basketnjuz.

МИЛИОНИ ЗА ВЕМБАЊАМУ: Сан Антонио издвојио читаво богатство за нову велику наду НБА лиге

FOTO: Tanjug/AP

San Antonio je pre četiri dana izabrao Vembanjamu kao prvog pika na NBA draftu. Vembanjama je u dosadašnjoj karijeri igrao u francuskim klubovima Nanter, Asvel i Metropoliten.

On je visok 2,26 metara, a prošle sezone u francuskom prvenstvu je beležio prosečno 20,7 poena, 10,2 skoka i tri blokade po utakmici.

Vembanjama bi u narednoj sezoni u San Antoniju trebalo da zaradi 12.158.760 dolara. On bi do juna 2027. godine trebalo ukupno u Sparsima da zaradi 55,1 milion dolara.

Vembanjama je rekao da će igrati za San Antonio u Letnjoj ligi, a najavio je da će da propusti predstojeće Svetsko prvenstvo.

BONUS VIDEO: NIKOLA JOKIĆ JE PONOSAN: Konj srpskog NBA asa osvojio "Subotičku milju"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.

18. 03. 2026. u 17:16

Komentari (0)

SASTANCI RUŠE ILI GRADE KOMPANIJU: Kako upravljanje konfliktima utiče na produktivnost tima