POLJACI DIŠU ZA VRATOM SRBIJI: Rezultat u našoj grupi koji se neće svideti Pešićevim "orlovima"

06. 09. 2022. u 16:14

KOŠARKAŠKA selekcija Poljske u okviru četvrtog kola grupe D , u kojoj je i Srbija, porazila je nakon velikog preokreta reprezentaciju Holandije rezultatom 75:69.

ПОЉАЦИ ДИШУ ЗА ВРАТОМ СРБИЈИ: Резултат у нашој групи који се неће свидети Пешићевим орловима

FOTO: FIBA.Basketball

Apsolutno ništa nije nagoveštavalo ovakav ishod. Delovalo je da će "lale" doći do velike senzacije i tako otvoriti put "orlovima" ka prvom mestu u grupi. 

Međutim, ni dvocifrena prednost koju su u jednom trenutku Holanđani imali nije bila dovoljna za veliki podvig. Nestvarni Kluf, koj je meč završio sa 26 poena, nije više mogao sam na svojim plećima da nosi saigrače. 

Sa druge strane, Poljaci su odneli bitku pod obručima, proradio je ofanzivni skok, a sjajni plej Mihal Sokolovski zasuo je koš rivala za veliki preokret i mirnu završnicu.

Na taj način Poljaci su nastavili da dišu za vratom Srbiji, s obzirom na to da imaju samo jedan poraz iz četiri meča i i te kako su u borbi za mesto broj jedan u grupi D.

Najefikasniji u redovima pobedničke selekcije bio je upravo Mihal Sokolovski sa 24 poena, a pratio ga je Aleksander Balčerovski sa 16 poena.

U selekciji Holandije najbolju partiju pružio je Šarlon Kluf sa 26 poena, a Janik Franke dodao je 13 poena.

Naša selekcija tek treba da ukrsti koplja sa njima, a pre toga će večeras od 21.00 odmeriti snage sa reprezentacijom Izraela.

Direktan prenos tog duela možete pratiti na portalu "Novosti". 

BONUS VIDEO Kako je Beograd dočekao košarkaše koji su u Indijanapolisu dobili i "Drim tim"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

TOTALNI OBRT! Partizan demantovao da je potpisao ugovor sa Penjarojom