FMP NAMUČIO BUDUĆNOST: "Panteri" zamalo do senzacije, presudio Jagodić-Kuridža

30. 04. 2022. u 23:04

FMP je ozbiljno namučio Budućnost u "Morači". Tim iz Železnika je u prvoj utakmici plej-ina poražen u Podgorici sa 76:70.

ФМП НАМУЧИО БУДУЋНОСТ: Пантери замало до сензације, пресудио Јагодић-Куриџа

Odličan otpor pružili su favorizovanom protivniku izabranici Nenada Stefanovića koji su u ovaj meč ušli sa dosta kadrovskih problema. Nedostajao je najbolji igrač Brajs Džons, a trener gostiju je koristio samo devet igrača, ako se izuzme Ranko Simović koji je na parketu proveo tek nešto više od dva minuta.

Nije slutilo na uzbudljiv finiš, posebno ne nakon uvodnih 10 minuta kada je domaćin imao dvocifrenu prednost - 24:14.

Ipak, kako je meč odmicao "panteri" su igrali sve bolje i topili minus. Pred kraj susreta su došli na poen zaostatka 69:68 nakon trojke Stepanovića. No, snage za preokret nisu imali, posebno ne nakon trojke Marka Jagodića-Kuridže za 73:68.

Kod Podgoričana se najviše istakao Džastin Kobs sa 18 poena, pratio ga je Di Džej Sili sa 11. Najbolji u timu FMP-a je bio Danilo Tasić sa 16 poena, dok je Marko Radonjić dodao 15.

Naredni meč ovih rivala igra se u sredu od 21 sat u Železniku. Na megdan Partizanu će ekipa koja prva stigne do dve pobede.

BONUS VIDEO: Kako je Jokić postao najbolji košarkaš kada se tome ama baš niko nije nadao?