JOKIĆ PONIZIO ŠAMPIONA: Nikola uradio nešto što niko nikad nije (VIDEO)

31. 01. 2022. u 07:13

SRPSKI košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak od 18 poena i 15 asistencija u pobedi Denvera na gostovanju kod Milvokija 136:100.

ЈОКИЋ ПОНИЗИО ШАМПИОНА: Никола урадио нешто што нико никад није (ВИДЕО)

Izabranici Majka Melouna zabeležili su i peti uzastopni trijumf, a najnovija "žrtva" bili su aktuelni šampioni NBA lige, ekipa Milvoki baksa.

Nagetsi su u drugom poluvremenu počistili domaćina sa parketa i upisali veoma ubedljiv trijumf.

Nikola Jokić bio je nadomak novog tripl-dabl učinka.

Srpski centar na parketu je proveo nešto više od 28 minuta, za koje je ostvario 18 poena, devet skokova, 15 asistencija i tri ukradene lopte.

Jokić je šutirao 5/5 za dva i 2/4 za tri poena, a uz to je imao i jednu rampu i tri ukradene lopte. Ovo je drugi put u istoriji da je neki centar u NBA ligi za manje od 30 minuta zabeležio najmanje 15 asistencija, a jedini koji je to prethodno uspeo da uradi 2018. godine bio je... Pa, Nikola Jokić.

Raspoloženi u redovima Denvera bili su i Gordon koji je postigao 24 poena, kao i Moris sa 18 i Barton sa 15 ubačenih poena.

Kod Milvokija istaknut je bio samo Janis Adetokumbo koji je meč završio sa 29 poena. Holidej je ubacio 14, a Portis i Alen po 11 poena.

Denver je došao do 28. pobede i uz 21 poraz zauzima peto mesto na tabeli Zapadne konferencije.

Milvoki ima učinak od 31 pobede i 21 poraza, što ih svrstava na peto mesto na Istoku.