BORAC PREKINUO SERIJU PORAZA: Čačani slavili u Sloveniji

20. 11. 2021. u 21:41

KOŠARKAŠI Borca pobedili su Krku u Novom Mestu sa 97:90 u 9. kolu ABA lige.

БОРАЦ ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОРАЗА: Чачани славили у Словенији

Čačani su na ovaj način prekinuli seriju od četiri vezana poraza u regionalnom takmičenju.

Bili su izabranici Marka Marinovića u rezultatskom zaostatku posle 20 minut igra u dvorani "Leon Štukelj" - 40:44.

Ipak, odlična igra Borca u drugom poluvremenu bila je dovoljna gostima da upišu treću pobedu u ABA ligi.

Najefikasniji kod pobednika bio je Hanter Hejl sa 27 poena, pratio ga je Marko Pecarski sa 19. Na drugoj strani najbolji je bio Rok Stipčević sa 27 poena, dok je Jurij Macura meč okončao sa 18.

Obe ekipe sada imaju učinak 3-6.

Ranije danas FMP je slavio protiv Cibone u Zagrebu sa 69:66 i tako nastavio sa sjajnim igrama.

Tim iz Železnika je stigao do sedme pobede u ABA ligi, ima samo dva poraza koja nikako ne mogu da se smatraju kiksom. "Panteri" su pognute glave napustali parket na gostovanjima protiv Budućnosti i Partizana.

Brajs Džons/FOTO: KK Cibona/Mihal Jacić/ABA liga

FMP je do trijumfa predvodio Geret Nevels sa 26 poena, u timu iz Zagreba Amar Gegić je brojao do 14.

Tim Nenada Stefanovića ima impresivan učinak 7-2, a ekipa Vladimira Jovanovića 5-4.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu