JUŽNOAMERIČKA STRAST: Nestvarne scene nakon meča Argentina - Francuska! Gaučosi u transu slave osvajanje Mundijala (VIDEO)

18. 12. 2022. u 21:23

POZNATO je da se u Argentini, jednoj siromašnoj zemlji, u kojoj je fudbal praktično jedina radost mnogima, ova igra doživljava kao pitanje života i smrti, a da je strast koju imaju u sebi nemerljiva sa bilo kojom drugom.

ЈУЖНОАМЕРИЧКА СТРАСТ: Нестварне сцене након меча Аргентина - Француска! Гаучоси у трансу славе освајање Мундијала (ВИДЕО)

FOTO: AP/Tanjug

O tome svedoče i nestvarni kadrovi sa Lusail stadiona, poprišta velikog finala Svetskog prvenstva, utakmice o kojoj će generacije pričati. 

Prvo, je određeni broj navijača ove zemlje uleteo na travnatu površinu, a potom su zajedno sa svojim sunarodnicima koji su podigli pehar šampiona, podigli i svog heroja, ikonu ove zemlje - Lea Mesija, i nosili ga oko čitavog zdanja u Kataru. 

A onda, slavlje se nastavilo u malo privatnijoj atmosferi, zavirite u svlačionicu gaučosa, i ostetite bar na trenutak, kakav je to osećaj postatio planetarni vladar.

Oslušnite i kako je zvučao Buenos Ajres, kada je glavni arbitar označio kraj današnjeg meča.

Sve su uveličali i organizatori Mundijala u Kataru, spektakularnim vatrometom.

FOTO: AP/Tanjug

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)