ČEFERIN OBJAVIO BOJKOT: Dosta nam je kukavica, neprihvatljivo je!
U momentima dok je fudbalski rat u Evropi u zatišju, gde je Superliga bogatih klubova i dalje pred vratima, Evropska fudbalska asocijacija se odlučila na simboličku akciju – „bojkota društvenih mreža“.
Foto: N. Paraušić
Kako je navedeno u saopštenju, UEFA se na taj način pridružuje Koaliciji engleskih fudbalskih vlasnika deonica, telu koje čine, između ostalih, Premijer liga i Fudbalska asocijacija Engleske.
Bojkot je počeo, kako je navedeno, u petak od 15.00 i trajaće do ponedeljka 3. maja u 23.59.
Tim povodom oglasio se i predsednik UEFA Aleksandar Čeferin, ističući da je ideja bojkota proistekla iz potrebe da se ukaže na borbu protiv verbalnog nasilja na društvenim mrežama.
- To postoji i na terenima i na mrežama, neprihvatljivo je i mora da bude zaustavljeno iz pomoć javnosti, nadležnih organa i kreatora društvenih mreža. Zato mi podržavamo tu inicijativu. Apelujem na sve da se zvanično žale ukoliko su žrtve neprihvatljivih tvitova ili poruka. Dosta nam je kukavica koje se kriju iza anonimnosti i ispoljavaju svoje užasne ideologije, istakao je Čeferin.
Preporučujemo
STANKOVIĆ PRED INĐIJU: Jedno od pet finala za Radnički - spoj su mladosti i iskustva
28. 04. 2021. u 15:18
UEFA SPREMA NOVU LIGU ŠAMPIONA: Fudbalska revolucija kreće od 2027.godine
27. 04. 2021. u 12:39
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)