26. 04. 2021. u 20:07

KO hoće da uspe u fudbalu, trebaju mu talenat, znanje, posvećenost treningu, sreća i - malo drskosti!

ОДУШЕВИО ЈУВЕНТУСОВЕ СТРУЧЊАКЕ! Душан Влаховић уз Кристијана Роналда?

Sve ovo je izgleda skupio u jedan džep centarfor reprezentacije Srbije i italijanske Fiorentine Dušan Vlahović.

Ovaj 21-godišnji golgeter je zadivio fudbalsku Italiju golom sa penala pre dva dana u remiju sa Juventusom na stadionu "Artemio Franki" (1:1). Vlahović je "violu" doveo u vođstvo u 29. minutu savršeno izvedenom "panjenkom", koja je autorsko delo slavnog Čeha Antonjina, još od 1976. godine i finala EP u Beogradu kada su pali Nemci.

"Juventus prati Vlahovića" i "Novi duet sa Kristijanom" su samo neki od naslova iz italijanske sportske štampe koji asa Fiorentine sele sledeće sezone u Torino i već prave tandem sa Ronaldom.

Gol "panjenkom" je bio Dušanov 17. u sezoni, koju su obeležile razne bravure. Od het-trika Beneventu u martu, pa sve do demoliranja istog ovog Juventusa u Torinu u decembru prošle godine, kada je Fiorentina slavila sa 3:0, a Vlahović bio strelac vodećeg gola u 3. minutu.