TSC SLAVIO U MOLDAVIJI: Istorijska prva pobeda u Evropi

27. 08. 2020. u 21:53

FUDBALERI TSC-a ostvarili su prvu pobedu u Evropi, pošto su slavili protiv Petrokuba u Moldaviji sa 0:2 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

ТСЦ СЛАВИО У МОЛДАВИЈИ: Историјска прва победа у Европи

Pokazao je tim Zoltana Saba da rezultati u prethodnom periodu nisu bili slučajni.

Gosti su do prednosti na ovoj utakmici došli u 17. minutu kada je pogodio Tomanović, nakon asistencije Duronjića.

Problem za TSC je nastao u 31. minutu kada je Varga dobio direktan crveni karton.

Ipak, gosti su imali sreću da je istom merom na drugoj strani uzvratio Rozgonijuk, koji je isključen u 54. minut.

Nakon njegovog prekrašaja TSC je dobio penal, koji je u gol pretvorio Lukić i tada je postalo jasno da ekipa iz Bačke Topole ide u drugo kolo.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je TSC prvu utakmicu u istoriji u Evropi okončao pobedom.