LIGA ŠAMPIONA: Lion šokirao Juventus, Varan pomogao Sitiju (VIDEO)

07. 08. 2020. u 20:10 >> 23:07

FUDBALERI Liona i Mančester sitija plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona.

ЛИГА ШАМПИОНА: Лион шокирао Јувентус, Варан помогао Ситију (ВИДЕО)

Lion je eliminisao Juventus zahvaljujući golu u gostima, a uprkos porazu sa 2:1 u Torinu.

Francuski klub je u prvoj utakmici na svom stadionu pobedio sa 1:0.

Lion je poveo u revanšu golom Memfisa Depaja iz penala, a potom je Kristijano Ronaldo izjednačio takođe iz jedanaesterca.

Pobedu Juventusu, koja nije bila dovoljna za prolaz, doneo je Ronaldo svojim drugim golom.

Mančester siti se plasirao u četvrtfinale posle još jedne pobede nad Real Madridom, rezultatom 2:1, kao i u prvoj utakmici.

Tragičar Reala bio je Rafael Varan, direktan krivac za oba gola Sitija.

Strelci za Siti bili su Rahim Sterling i Gabrijel Žesus, dok je gol za Real dao Karim Benzema.

Srpski fudbaler Luka Jović igrao je za Real od 83. minuta.

Završnica Lige šampiona igraće se u Lisabonu, a utakmice četvrtfinala, polufinala i finala igraće se na jednu utakmicu.

Lion i Mančester siti će se sastati u četvrtfinalu.

SASTAVI

Sastavi: Mančetser Siti - Real Madrid

Sastavi: Juventus - Lion

PRVO POLUVREME

2. MINUT - Početno ispitivanje snaga. Još uvek bez većih uzbuđenja i u Torinu, ali i Mančesteru. Real je mogao preko Benzeme da napravi problem domaćinu, ali se Francuz spetljao u ključnom trenutku.

5. MINUT - Juventus preti iz prekida. Zanimljiva akcija fudbalera Juventusa, Iguain je spustio loptu de Lihtu koji je probao po zemlji da je ubaci u peterac, ali je odbrana gostiju pravovremeno reagovala, ostaje 0:0.

9. MINUT - GOOOOL. Kakva greška Varana i poklon gol za Mančester siti. Ukrao mu je loptu Žesus i prosledio do Sterlinga koji je lako poslao loptu u mrežu gostiju - 1:0.

12 MINUT - GOOOOL. Lion dolazi do prednosti, Depaj sa bele tačke je matirao golmana Juventusa.

15. MINUT - Šut Sterlinga sa distance! Malo iznad prečke je prošla lopta, kačila je gornji deo mreže spolja i pravo je pitanje kako je Militao dopustio toliko prostora ofanzivcu Sitija koji se ležerno namestio u poziciju za šut.

19. MINUT Bernandeski propušta veliku priliku. Umalo je Juventus došao do izjendačenja, ali je bio neprecizan i bio je to korner. Potom se nastavio pritisak, Sandro cetrira i Ronaldo ramenom udara loptu koja ide preko gola.

21. MINUT - Prva šansa za Real. Azar je dodao Benzemi, koji se lepo okrenuo i "opalio" sa ivice kaznenog prostora, ali sjajna intervencija Edersona. Ubrzo odličan udarac Azara i opet Enderson. Probudio se Real.

28. MINUT - GOOOOOOOL! Karim Benzema vraća meč u egal - 1:1. Sjajno je prošao Rodrigo desnim krilom, upravo posle pasa Benzeme i ispadanja Žoaa Kansela, centrirao je, a Francuz je bio na pravom mestu i glavom je zatresao mrežu domaćih.

39. MINUT - Fenomenalan šut Ronalda iz slobodnog udarca, ali golman Liona vadi loptu iz gola. Nema Juventus ni sreće.

43. MINUT - GOOOOOOOOL .Kristijano Ronaldo sa bele tačke pogađa i vraća Juventus u život. Pre toga je Pjanić pogodio u ruku Depaja iz slobodnog udarca i još jedan sumnjiv penal za "staru damu".

45. MINUT - De Brujne šutira direktno iz kornera, ali brani Kurtoa. To je bilo sve što se desilo u prvom poluvremenu na oba meča vredno pomena.

DRUGO POLUVREME

47. MINUT - Velika šansa za Siti. Prelepa lopta De Brujena za Sterlinga, koji nije iskoristio situaciju "1 na 1". Šutirao je, ali je Kurtoa vrhovima prstiju uspeo da izbaci u korner.

52. MINUT - Rodrigo pokušava da prođe pored Kansela na sličan način kao i kada je asistirao za gol, pustio je loptu, ovog puta ga Kanselo gradi, Rodrigo pada, a Feliks Brih pokazuje da faula nema. Blaga inicijativa Reala.

59. MINUT - GOOOOOOL. Mađioničar Kristijano Ronaldo je van kaznenog prostora snažno šutirao i poslao loptu iza leđa Entonija Lopesa! Juventusov san o četvrtfinalu Lige šampiona je i dalje živ!

65. MINUT - Benzema šutira pravo u Edersona, a pre toga Francuza je blokirala i odbrana Sitija. Budi se Real.

68. MINUT - GOOOOOL. Nova nestvarna greška Varana, sada je poklonio gol Žesusu. Francuz igra najgoru utakmicu u karijeru, a ruku na srce i nema Ramosa pored sebe koji igra u tandemu sa Varanom.

80. MINUT - Lion traži penal, ali sudija posle konsulktacije sa pomoćnikom pokazuje da se igra nastavi.

83. MINUT - Na terenu i Luka Jović. Srbin ima priliku u narednih deset minuta da ubedi Zidana da ima mesta za njega u Madridu.

90. MINUT - Igra se nadoknada i u Mančesteru i Torinu. Lion i Siti imaju rezultat koji ih vodi u četvrtfinale.

KRAJ - Siti i Lion su u četvrfinalu. Ronaldo nije mogao sam, a Varan je pogurao Siti.