KANGA SE EMOTIVNO OPROSTIO OD CRVENO-BELIH: Delije, volim vas, Zvezda će zauvek biti moj dom!
MNOGO stranaca je igralo za Crvenu zveud, ali malo ko je na stadionu "Rajko Mitić" ostavio veliki trag kao Gelor Kanga.
FOTO: M. Vukadinović
Gabonac je subotu završio svoju misiju u crveno-belom dresu. Iskusni vezista se tom prilikom na Instagramu oprostio od kluba sa "Marakane".
- Došao je taj trenutak. Trenutak koji nikada nisam želeo da dođe, ali to je fudbal, i u životu sve ima svoj početak i kraj... Odigrao sam svoju poslednju utakmicu na "Marakani".
Stigao sam 2016. godine sa željom da napravim velike stvari, ali nisam mogao ni da zamislim šta me zapravo čeka. Igranje za Zvezdu promenilo mi je život – i kao fudbaleru i kao čoveku. Ponosan sam što sam bio deo jednog od najuspešnijih perioda u istoriji najvećeg kluba na Balkanu.
Od srca želim da se zahvalim klubu – svim zaposlenima, saigračima, trenerima i svima koji su mi pomagali tokom svih ovih godina.
Proživeo sam neverovatne trenutke, proslave i magične noći na stadionu "Rajko Mitić". Ali više od titula i pobeda, u srcu nosim ljubav svih Zvezdinih navijača. Zaista ne znam kako da objasnim posebnu vezu koju imam sa vama i koliko sam se osećao – i još uvek se osećam – podržano i poštovano. Delije, volim vas!!!
Odlazim sa srcem punim ponosa, zahvalnosti i neizbrisivih uspomena. Iako više neću nositi ovaj dres na terenu, zauvek ću biti Zvezdin navijač.
Ponovo ćemo se sresti. Zvezda će zauvek biti moj dom. Do kraja života.
Ajmo Zvezdo, do pobede – zauvek! - emotivno se obratio Kanga.
Podsetimo, Kanga je u dva mandata u Crvenoj zvezdi osvojio devet trofeja - pet u Superligi Srbije i četiri Kupa.
BONUS VIDEO: Čudo od sportskog objekta - Nacionalni stadion u Srbije
Preporučujemo
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)