HRVATSKA TUGUJE: Umro Tonči Gabrić
Tužna vest potresla je hrvatski fudbal i klub Hajduk, pošto je objavljeno da je legendarni hrvatski golman Tonči Gabrić preminuo je u 63. godini života.
Foto: Free Images Pixabay
Prema nezvaničnim informacijama, fudbalski velikan je preminuo u snu.
Tonči Gabrić je karijeru započeo u Čeliku iz Zenice, a igrao je i za Rijeku i PAOK. Međutim, najveći trag ostavio je u Hajduku, gde je odigrao 187 utakmica.
U splitskom klubu igrao je u tri navrata i bio je ključni točak na putu do četvrtfinala Lige šampiona 1995. godine. Nakon što se penzionisao četiri godine kasnije, radio je na Poljudu kao trener golmana.
Njegova ostavština u Hajduku i hrvatskom fudbalu ostaće zauvek zapamćena.
BONUS VIDEO SVE JE SPREMNO: Evo kako izgleda stadion Monaka pred meč sa Zvezdom u Ligi šampiona
Preporučujemo
BOKSING DEJ KLASIK NA OLD TRAFORDU: Junajted bez kapitena dočekuje "svrake" koja ga redovno pobeđuju prethodnih godina
JEDINI meč Premijer lige na Boksing dej ove sezone igra se na „Old Trafordu“ gde Mančester junajted dočekuje Njukasl (21.00). Istorija je na strani "crvenih đavola“, ali forma, kadrovski problemi i nedavni međusobni dueli sugerišu da nas čeka veoma neizsvestan okršaj.
26. 12. 2025. u 09:00
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)