POVRATAK POSLE SKANDALA: Italijanski fudbaler dobio dozvolu da se vrati

15. 08. 2024. u 13:35

Italijanski fudbaler Sandro Tonali moći će od 28. avgusta ponovo da igra za Njukasl, saopštio je danas engleski klub.

ПОВРАТАК ПОСЛЕ СКАНДАЛА: Италијански фудбалер добио дозволу да се врати

FOTO: AP/Tanjug

U saopštenju se navodi da se Tonali vraća u tim posle desetomesečne suspenzije zbog ilegalnog klađenja.

  - Klub je dobio zvaničnu potvrdu od Fudbalskog saveza Italije (FIGC) da suspenzija našem igraču ističe 27. avgusta - dodaje se u saopštenju.

Tonali (24) je u Njukasl stigao u julu 2023. iz Milana za 70 miliona evra, a za engleski klub je odigrao 12 mečeva.

FIGC je u oktobru prošle godine suspendovao italijanskog fudbalera na deset meseci zbog kršenja pravila o klađenju na utakmice. Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) je potom odobrila da se kazna koju je izrekao FIGC odnosi i na Englesku. Tonali je morao da prođe i program rehabilitacije u trajanju od osam meseci.

Njukasl će u prvom kolu Premijer lige u subotu na svom terenu dočekati Sautempton.

BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti