ISTORIJSKA ODLUKA: Od 2026. se uvodi novo takmičenje
Prvo Svetsko klupsko prvenstvo za fudbalerke biće održano u januaru i februaru 2026. godine, odlučila je danas Međunarodna fudbalska federacija (FIFA), prenosi Bi-Bi-Si (BBC).
Profimedia
Svetsko klupsko prvenstvo za fudbalerke će se održavati svake četiri godine, a na njemu će učestvovati 16 timova.
FIFA još nije odlučila koja zemlja će biti domaćin prvog SP klubova u ženskoj konkurenciji.
Britanski mediji podsećaju da je FIFA u decembru 2022. godine najavila da će pokrenuti Svetsko klupsko prvenstvo za fudbalerke.
Bi-Bi-Si navodi da je odluka o osnivanju ovog novog takmičenja doneta tokom Kongresa Fife u Bangkoku.
BONUS VIDEO: MUK U HUMSKOJ: Bivši igrač Zvezde u finišu meča srušio Partizan
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
08. 06. 2026. u 07:30
NIŠTA OD EVROPE! Evo gde će Dušan Vlahović nastaviti karijeru!
Rastanak srpskog reprezentativca sa Juventusom ne dovoodi se u pitanje.
07. 06. 2026. u 16:15
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)