JAVOR SJAJNO POČEO DRUGI DEO SEZONE: Ivanjičani posle preokreta pobedili Mladost GAT

05. 02. 2023. u 20:45

FUDBALERI Javora odlično su počeli drugi deo sezone u Superligi Srbije. Oni su kao gosti pobedili Mladost GAT sa 2:3 i stigli do važnog trijumfa u borbi za opstanak.

ЈАВОР СЈАЈНО ПОЧЕО ДРУГИ ДЕО СЕЗОНЕ: Ивањичани после преокрета победили Младост ГАТ

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu. Igrao se 16. minut kada je Novica Maksimović pogodio sa bele tačke za vođstvo tima iz Novog Sada. Ipak, Ivanjičanima nije dugo trebalo da dođu do preokreta.

Najpre je Petar Gigić u 29. minutu poravnao rezultat, a onda je vođstvo timu Mladena Dodića doneo Norman Kempbel.

Mladost je u nastavku susreta krenula po izjednačenje. Umesto toga usledio je novi gol Javora. Strelac trećeg pogotka bio je Luka Ratković.

Nadu domaćinu da može da izbegne poraz doneo je Jovan Mituljikić, no gol igrača na pozjamici iz Crvene zvezde je bio dovoljan samo da se ublaži poraz.

Javor je posle ove pobede na 12. mestu na tabeli sa 19 bodova, dok je Mladost na 15. poziciji sa 13. Inače, ovo je izabranicima Ljubomira Ristovskog bio četvrti vezani prvenstveni poraz.

BONUS VIDEO: MAJSTOR I NA LEDU: Fuseni Dijabate prelepim pogotkom doneo prednost Partizanu u Kurševcu