"IGRAČI SU U FRUSTRIRANI!" Trener Lila nakon novog kiksa uoči meča sa Zvezdom

Filip Milošević

15. 02. 2026. u 09:09

Fudbaler Lila ponovo nisu pobedili, te su pred meč sa Zvezdom u Ligi Evrope kiksnuli u domaćem prvenstvu odigravši 1:1 sa Brestom.

ИГРАЧИ СУ У ФРУСТРИРАНИ! Тренер Лила након новог кикса уочи меча са Звездом

FOTO: FK Crvena zvezda

Za svega pet dana Dogama na megdan stiže Crvena zvezda, a puleni Bruna Ženesija praktično se nalaze u agoniji – čemu svedoče i reči iskusnog trenera na konferenciji po završetku meča.

“Teško je! Ovo je prvi put da doživljavam ovakvu situaciju kao trener. Deset godina sam prvi trener i ovo mi je prvi put da imam seriju, rekao bih, teških rezultata. Što se tiče ofanzivne igre i mi treneri imamo odgovornost, jer radimo na tome, ali očigledno ne dovoljno… Mislim da se trenutno mnogo stvari dešava na mentalnom planu. To se vidi kroz frustraciju koju igrači pokazuju kada promaše šansu ili kada nemamo sreće. I upravo u ovom segmentu ćemo morati mnogo da radimo da bismo povratili efikasnost”, istakao je Francuz, pa potom nastavio u istom dahu:

“Imam utisak da nakon mnogo utakmica, na konferencijama za novinare, ponavljam iste stvari. Moglo bi se gotovo uzeti ono što sam rekao na prethodnim utakmicama i ponovo to izgovoriti. Mislim da smo odigrali dobro prvo poluvreme, u svakom slučaju barem 35 minuta veoma kvalitetno, sa raznovrsnom igrom”.

Pitanja nisu bila potrebna…

“Pokušavali smo da variramo kroz kratke pasove, organizovanu igru i centaršuteve. Stvorili smo šanse. Nažalost, nismo postigli gol. Ali u tim momentima, ono što žalim je početak drugog poluvremena, kada smo se malo zapetljali pokušavajući previše teške stvari. Dali smo jednu ili dve lopte protivničkoj ekipi i pri jednoj od njih dobili smo kaznu. Posle toga, morate da jurite rezultat, što nam se dešava previše često od početka godine. Teško je protiv ekipe koja je dobro organizovana, kompaktna i koja oseća da može nešto da uradi. Teško je pobediti. Ipak, uspeli smo da se vratimo. To je manje zlo, ali, naravno, nije dovoljno”.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNJENA!  Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi

IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.

05. 03. 2026. u 12:19

Komentari (0)

Bledilo, glavobolja i manjak snage: Evo šta može da stoji iza ovih problema