RASPLET U PARTIZANOVOJ GRUPI: Keln i Slovačko odigrali odloženi meč, evo šta je potrebno crno-belima za proleće u Evropi

Tanjug

28. 10. 2022. u 15:08

Prekinuta utakmica petog kola D grupe Lige konferencija između Slovačkog i Kelna nastavljena je danas i završena trijumfom nemačkog tima - 1:0 (0:0).

РАСПЛЕТ У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Келн и Словачко одиграли одложени меч, ево шта је потребно црно-белима за пролеће у Европи

Strelac jedinog gola na meču bio je Ondrej Duda iz penala u 80. minutu, a "jarčevi" su imali još jedan jedanaesterac, ali ga nije iskoristio Florijan Kajnc u 51. minutu. Trijumfom u Českoj Keln je izbio na treće mesto u grupi sa sedam bodova.

Po osam imaju Nica i Partizan, a francuski tim savladao je sinoć sa 2:1 beogradske crno-bele na domaćem terenu i sada ima bolji međusobni skor od njih jer je u Humskoj bilo 1:1.

Utakmica u Uherskom Hradištu najpre je sinoć kasnila zbog guste magle, a zatim je odigrano osam minuta, pre nego što je zbog loših vremenskih uslova doneta je odluka da meč bude nastavljen danas.

U poslednjem kolu, 3. novembra, Partizan će u 21.00 dočekati Slovačko, a Keln u istom terminu Nicu.

Crno-belima bod protiv tima iz Češke garantuje plasman u šesnaestinu finala Lige konferencija.

Za direktan plasman u osminu finala ekipa Gordana Petrića moraće da savlada Slovačko i da se nada da Nica neće poraziti Keln.

Posle poraza od Kelna, tim Slovačkog je bez takmičarskih ambicija jer je sa četiri boda ostao bez matematičkih šansi za plasman u nokaut fazu.