TADIĆ POCRVENEO, AJAKS SE OBRUKAO: Napoli razneo "kopljanike" u Ligi šampiona, Inter pobedio Barselonu (VIDEO)

04. 10. 2022. u 22:51 >> 22:59

ŽELEĆE kapiten Ajaksa Dušan Tadić što pre da zaboravi duel protiv Napolija i to iz dva razloga. Prvi je ubedljiv poraz na "Johan Krojf areni" sa 6:1 u 3. kolu Lige šampiona, a drugi crveni karon koji je zaradio reprezentativac Srbije.

ТАДИЋ ПОЦРВЕНЕО, АЈАКС СЕ ОБРУКАО: Наполи разнео копљанике у Лиги шампиона, Интер победио Барселону (ВИДЕО)

Ništa nije slutilo da će "kopljanici" doživeti katastrofu, pošto se igrao 9. minut kada je Mohamed Kudus doveo domaćina do prednosti. Ipak, vođstvo nije dugo trajalo, jer je u 18. minutu Đakomo Raspadori poravnao rezultat.

Izabranici Lučana Spaletija su do odlaska na odmor uspeli da postignu još dva gola, strelci su bili Đovani di Lorenco i Pjotr Zjelinski.

Gosti su nastavili da se igraju sa protivnikom i u drugom poluvremenu i to dok je odnos snaga na terenu bio izjednačen. Četvrti i peti pogodak za Napoli bili su delo Raspadorija koji je dao drugi gol i Kiše Kvaratškelije. Konačnih 6:1 za Napolitance postavio je Đovani Simeone u 81. minutu.

Tadić je crveni karton, tačnije drugi žuti zaradio u 73. minutu zbog toga što je laktom u vrat udario Eljisa Elmasa.

Napoli je ostao lider na tabeli ove grupe sa maksimalnih devet bodova, dok je Ajaks treći sa tri.

Derbi dana odigran je u Milanu gde je Inter dočekao Barselonu. "Nerazuri" su upisali važan trijumf - 1:0.

Odlučujući trenutak utakmice desio se u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Hakan Čalhanoglu postigao sjajan gol i ipostavilo se postavio konačan rezultat.

Tim Simonea Inzagija je posle ove pobede drugi na tabeli sa šest bodova, Barselona je treća sa tri.