SRBI PORAŽENI U VELIKOM DERBIJU RUSIJE: Brazilac nestvarnom bombom srušio CSKA - Zenit je novi lider šampionata (VIDEO)

13. 08. 2022. u 22:31

FUDBALERI Zenita savladali su danas sa 2:1 (1:0) CSKA iz Moskve u derbiju petog kola ruske Premijer lige.

СРБИ ПОРАЖЕНИ У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ РУСИЈЕ: Бразилац нестварном бомбом срушио ЦСКА - Зенит је нови лидер шампионата (ВИДЕО)

Bivši fudbaler Crvene zvezde Milan Gajić odigrao je čitav meč za Moskovljane u Sankt Peterburgu, dok je doskorašnji kapiten Partizana Saša Zdjelar na teren ušao u 71. minutu umesto Kučajeva.

Zenit je poveo preko Malkoma u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, gosti iz Moskve izjednačili su pogotkom Čalova u 63. minutu iz penala, a trijumf četvorostrukom uzastopnom prvaku Rusije doneo je rezervista iz Brazila Gustavo Mantuan u 85. minutu.

Bio je ovo prvi poraz za CSKA u šampionatu, pa "armejci" posle nekompletnog petog kola zauzimaju treće mesto sa 10 bodova.

Zenit je lider šampionata sa 11 osvojenih bodova. Bod manje, kao i CSKA, ima Spartak iz Moskve koji će sutra (19.00) odigrati duel petog kola protiv Sočija i u slučaju trijumfa može na vrh tabele.

BONUS VIDEO VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera