SENEGAL GRABI KA TROFEJU: "Lavovi" prvi finalisti Kupa afričkih nacija (VIDEO)

02. 02. 2022. u 22:47

FUDBALSKA reprezentacija Senegala prvi je finalista Kupa afričkih nacija, pošo je pobedila Burkinu Faso sa 3:1.

СЕНЕГАЛ ГРАБИ КА ТРОФЕЈУ: Лавови први финалисти Купа афричких нација (ВИДЕО)

"Lavovi" su po mnogima bili glavni favoriti za trofej i došli su u priliku da se bore za njega. Iako u prvom poluvremenu nije bilo golova vredi pomenuti da su Senegalu svirana dva penala, pa su oba poništena nakon odluke sudija iz VAR sobe.

Takođe, prvi deo susreta je bio produžen čak šest minuta, a nekoliko dobrih prilika nije iskoristio Sadio Mane. Posle 45 minuta fudbala mogla je da vodi i Burkina Faso, ali je pokušaj Hasana Bandea zaustavio Eduard Mendi.

Drugo poluvreme bilo je dosta uzbudljivije, između ostalog viđena su sva četiri pogotka. Izabranici Alijua Sisea su u razmaku od šest minuta postigli dva pogotka.

Najpre se u strelce upisao fudbaler PSŽ-a Abdu Dijalo koji je u 70. minutu iskoristio asistenciju Kalidua Kulibalija i tako izazvao veliku radost navijača Senegala.

Brzo je na semaforu stajalo 2:0, a još jedan član šampiona Francuske postigao je gol. Idrisa Gej je nakon dodavanja Sadija Manea matirao Ervea Kofija.

Neizvesnost je uneo Ibrahim Blati Ture koji je smanjio rezultat u 82. minutu. Ipak, ona nije dugo trajala.

Posle asistencije Mane je uspeo i da zatrese mrežu i na taj način odvede svoju selekciju u odlučujući duel za trofej.

Senegal će u finalu igrati protiv pobednika meča Kamerun - Egipat.

BONUS VIDEO: Prvi gol Partizana protiv Dinama iz Moskve