POHOD NA TV OSKARA: Dodela EMI nagrada prvi put uživo u Srbiji
LjUBITELjI serijskog programa širom planete sa nestrpljenjem iščekuju da vide ko će ove godine odneti prestižna priznanja u američkoj televizijskoj produkciji.
Voditelj Sedrik de Entertejner, Foto Promo
U noći između nedelje i ponedeljka biće održana 73. dodela Emi nagrada, a prvi put u Srbiji prenos uručenja televizijskih Oskara biće emitovan uživo na kanalu AMC. Prošle godine zbog pandemije virusa korona ceremonija je imala onlajn izdanje, a ove se održava uživo u "Majkrosoft teatru" u Los Anđelesu sa ograničenim brojem prisutnih nominovanih i njihovih gostiju. Voditelj je glumac i stend-ap komičar Sedrik Antonio Kajls, poznatiji kao Sedrik de Entertejner.
Već jedan sat iza ponoći pratićemo emisiju posvećenu dolasku zvezda na crveni tepih, a od dva do pet ujutru i uručenje nagrada. Na kanalu AMC od 6.40 počinje filmski maraton odabranih naslova, a u 22.00 biće emimtovana jednočasovna specijalna emisija sa ključnim detaljima 73. svečane ceremonije.
Među izabranim naslovima, najviše nominacija, po 24, imaju Netfliksove serije "Kruna" i "Mandalorijanac", a ne zaostaje ni "Sluškinjina priča" sa 21 nominacijom. Hoće li odlična serija "Mer iz Istauna" uspeti da pobedi ništa manje kvalitetnu konkurenciju u kojoj je i mini-serija "Damin gambit"? Da li će Olivija Kolman dobiti zlatnu statuetu za rolu britanske kraljice Elizabete Druge u drami "Kruna" ili će to biti njena koleginica Ema Korin za ulogu princeze Dajane u istoj seriji? Favoriti za pobedu su i glumci Kejt Vinslet, Džejson Sudejkis, Elizabet Mos, Džilijan Anderson, Džin Smart, Džoš O'Konor, Pol Betani, Ketrin Han i drugi.
Preporučujemo
JEDINA FOTKA DEINOG MUŽA: Evo ko je misteriozni L. P. i kako se zove i preziva
22. 02. 2026. u 18:13
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)