U BIJELJINI POGORŠANA SITUACIJA: U bolnicama na lečenju 62 pacijenta, na respiratorima 13 osoba
NA LEČENjU u kovid bolnicama je 62 bolesnika, od kojih dve trećine ima tešku kliničku sliku. Na respiratoru je 13 obolelih, a 30 je na kiseoničkoj terapiji. U toku jučerašnjeg dana bilo je šest prijema, rekao nam je profesor dr Zlatko Maksimović, direktor OB “Sveti vračevi” u Bijeljini.
Foto: V.M.
Na sastanku Kriznog štaba bolnice ocenjeno je da se stanje u kovid bolnicama ne stabilizuje, s obzirom da je broj prijema i dalje visok, kao i da su među obolelima sa teškom kliničkom slikom sve češće mlađe osobe. Trenutno najmlađi bolesnik u kovid bolnici je 1987. godište.
U protekla 24 sata u Bijeljini je registrovano 43 nova slučaja pozitivnih na virus korona, što je više od 60 odsto od ukupnog broja testiranih.
- Epidemiološka situacija je veoma nepovoljna sa tendencijom pogoršanja i zahteva ozbiljnije angažovanje kompletne društvene zajednice na suzbijanju daljeg širenja infekcije.Apelujemo na sve da se striktno pridržavaju propisanih mera zaštite od virusa korona, jer samo odgovornim ponašanjem svakog pojedinca možemo sprečiti dalje pogoršanje epidemiološke situacije u našem gradu -poručeno je sastanka Kriznog štaba bolnice.
Preporučujemo
EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA U BIJELjINI: 23 pozitivna testa na virus korona
12. 03. 2021. u 20:37
NAJAVLjENE OŠTRIJE KONTROLE: U Bijeljini ostaju na snazi protivepidemijske mere
12. 03. 2021. u 15:22
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)