ODUZETO 150 SAKSIJA SA SKANKOM: Otkrivena laboratorija marihuane u Visokom, uhapšena jedna osoba
POLICIJSKI službenici SIPA u Visokom su pronašli laboratoriju za veštačku proizvodnju skanka, dok je Salko K. uhapšen zbog sumnje da je uzgajao drogu.
Foto: B. S.
Akcija je sprovedena sinoć u saradnji sa MUP-om Republike Srpske i MUP-om Zeničko-dobojskog kantona.
- U akciji je uhapšena jedna osoba zbog sumnje da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga. Po nalogu Opštinskog suda u Visokom izvršen je pretres stambenog objekta u kojem je otkrivena laboratorija za veštački uzgoj marihuane - rekao je portparol SIPA Luka Miladinović.
On pojašnjava da je laboratoriji zatečeno i oduzeto 150 saksija sa stabljikama skanka u završnom stadijumu sazrevanja. Celi objekat je bio pretvoren u laboratoriju za uzgoj "trave", koja je bila opremljena UV-lampama koje simuliraju sunčevu svetlost, sistemom za navodnjavanje, grejanje i ventilaciju.
- Nakon kriminalističke obrade osumnjičeni će biti predat u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona. SIPA nastavlja aktivnosti u okviru ovog predmeta - istakao je Miladinović.
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)