NOVA REZOLUCIJA BOŠNJAKA O SREBRENICI DESTABILIZUJE BIH: Stevandić - Koristiće to kao žeton u budućoj satanizaciji Srba
PREDSEDNIK Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić poručio je danas da pokušaj Bošnjaka da u Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija "proguraju" novu rezoluciju o Srebrenici može samo da doprinese destabilizaciji Bosne i Hercegovine.
Foto D. Gavrić
On je naveo da od toga ni Bošnjaci neće imati nikakve koristi, dodavši da se oni vraćaju "starim metodama i spinovima, koristeći to kao žeton u budućoj satanizaciji Srba", prenosi RTRS.
- Oni vide da ističe vreme toj politici koju su sprovodilili poslednje tri ili četiri godine, a da nisu postigli ozbiljne efekte protiv Srpske, rekao je Stevandić, istakavši da je raspoloženje naroda u Srpskoj takvo da bi, ukoliko bude još pritisaka, došlo do disolucije BiH.
Istakao je da će "ako je jedina politika bošnjačkog naroda da pravi spinove oko Srebrenice i da na osnovu targetiranja Srba preko Srebrenice dalje usložnjava odnose u BiH, to sigurno loše uticati na budućnost BiH".
- Mišljenje o tome u Srpskoj i u velikom delu sveta gde Srpska dopire se sigurno neće promeniti. Kao što znate, veta na tu, kao i na druge teme, kao što je pokušaj da se od Srba napravi genocidni narod, već postoje, rekao je Stevandić.
Pojedini mediji ranije su objavili da bošnjački deo misije BiH pri Ujedinjenim nacijama samostalno, bez odluke predsedništva BiH, navodno radi na novoj rezoluciji o Srebrenici koja bi trebalo da bude predstavljena na sednici Generalne skupštine UN u aprilu.
BONUS VIDEO: "VOLIM SRBIJU I SVOJ NAROD" Pambukovčanka dočekala predsednika ogrnuta srpskom trobojkom
Preporučujemo
DIREKTNE PRETNjE I UCENE: Dodik razobličio maligni uticaj SAD u BiH
08. 03. 2024. u 18:20
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)