TRAŽE OTVARANJE MUZEJA: Udruženje arheologa Grčke uputilo zahtev Vladi svoje zemlje
UDRUŽENjE grčkih arheologa zatražilo je otvaranje svih muzeja i arheoloških nalazišta, uz besplatan ulaz tokom prvog meseca rada.
Foto: EPA
- Ulazimo u četvrti mesec kako su zatvorena sva kulturna mesta, među kojima su muzeji i arheološka nalazišta.
Iz Udruženja poručuju da digitalne akcije i onlajn aktivnosti nisu dovoljne da zadovolje potrebe ljudi za kulturom, što je pokazalo i vreme provedeno u karantinu, uz podsećanje da je kultura u svim svojim aspektima nasušna ljudska potreba.
Napominju da bi otvaranje muzeja i arheoloških nalazišta, naravno, pratile sve nephodne mere zdravstvene zaštite - navedeno je u saopštenju koje je prenela ANA.
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)