LUKAŠENKO NEĆE VAKCINU: Ja spadam među te skeptičare

PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da se neće vakcinisati protiv virusa korona.

ЛУКАШЕНКО НЕЋЕ ВАКЦИНУ: Ја спадам међу те скептичаре

Foto: EPA

- Ja spadam među te skeptičare... Već sam rekao ministru zdravlja, odobrio je to, on je kod nas glavni, da se neću vakcinisati - izjavio je Lukašenko tokom razgovora sa kolektivom Gradske dečje infektivne klinike u Minsku, prenela je televizija ONT.

On je dodao da je planirano da se na proleće širom Belorusije vakciniše oko 1,2 miliona ljudi.

- O kom broju će biti reč zavisi od vas, lekara. Možda i dva miliona, u zavisnosti od toga kako će se ljudi odazvati - dodao je on.

Ranije je ministar zdravlja Belorusije Dmitrij Pinevič izjavio da je Ministarstvo izdalo potvrdu o registraciji ruske vakcine protiv virusa korona „Sputnjik Ve“, nakon čega će biti moguća njena upotreba u Belorusiji.

Prema rečima ministra, masovna vakcinacija protiv virusa korona u zemlji započeće u januaru sledeće godine, a koristiće se strane vakcine koje se sada nabavljaju.

Podsetimo, Lukašenko je u julu saopštio da je, prema zaključcima lekara, asimptomatski „na nogama“ prebolovao virus koronu. On je u decembru rekao da se nada da se neće po drugi put zaraziti kovidom 19.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

ZLATNA BAJKA O HUMANOSTI: Fondacije  Mozzart , NORBS Plus i Nebojša Milovanović zajedno za Tiršovu