ANKARA NE ŽELI PREKID RATA: Ministar odbrane Turske uputio zahtev Šojguu
MINISTAR odbrane Turske Hulusi Akar rekao je danas u telefonskom razgovoru kolegi iz Rusije Sergeju Šojguu da jermenske snage moraju odmah da se povuku sa teritorije Azerbejdžana i i da prestanu da napadaju civile.
Foto Tanjug
On je dodao da Azerbejdžan neće čekati još 30 godina na rešenje konflikta i Turska podržava ofanzivu Azera da "povrati otete teritorije", preneo je Rojters.
Danas su zaraćene strane ponovo optužile jedna drugu da krše prekid primirja u Nagorno-Karabahu, oblasti u Azerbejdžanu s jermensiom većim, samo dan nakon što su se uz posredovanje Moskve dogovorili prekidu vatre.
Preporučujemo
RUSIJA I TURSKA POTVRDILE: Neophodno ispunjavanje svih tačaka dogovora o Karabahu
11. 10. 2020. u 16:59
ALIJEV PROVOCIRA PAŠINjANA: "Neka zahvali Putinu što je opet spasao Jermeniju"
11. 10. 2020. u 17:19
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)