FRANCUSKA S NAJVIŠE NOVOZARAŽENIH U EVROPI: Nizak broj pacijenata i preminulih
ZA poslednjih 24 sata u Francuskoj je ponovo zabeleženo blizu pet hiljada novih slučajeva – ukupno 4.982. Francuska je u poslednje vreme evropska zemlja sa najvećim brojem oboljenja u jednom danu.
Maske na Monmartru / Foto AP
Vlasti upozoravaju na porast novoobolelih i oprez u ovom trenutku kada su se deca vratila u škole, a zaposleni na radna mesta posle povratka s godišnjih odmora.
Istovremeno se napominje da se radi 900.000 testova nedeljno, s tendencijom da ih vrlo brzo, prema rečima ministra zdravlja Olivijea Verana, bude i milion. To pokazuje podatak od 4,3 odsto pozitivnih među testiranima, koji je u stalnom porastu. Ne tako davno, iznosio je 1,1.
Broj pacijenata, međutim, ni izdaleka ne prati ovaj rast. Proletos, kada je testirano daleko manje ljudi, sa sličnim brojem novozaraženih, bilo je preko 30.000 pacijenata, od kojih preko 7.000 na respiratorima. Danas ih ima svega 4.604 na bolničkom lečenju, što je samo 22 više nego u ponedeljak, i 424 na veštačkoj ventilaciji, 25 u plusu u odnosu na dan ranije.
Utorak je dan kada se u Francuskoj, jednom nedeljno, zvaničnoj statistici pridodaju i podaci iz staračkih domova.
Za jedan dan ukupno je od virusa korona u ovoj zemlji preminulo 19 ljudi. U martu, sa sličnim brojem novoobolelih, umiralo je i po nekoliko stotina, pa i preko hiljadu osoba za 24 sata.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)