KORONA U GRČKOJ: Više od 5.000 zaraženih, restrikcije na Parosu
BROJ zaraženih korona virusom u Grčkoj premašio je 5.000, nakon što je dnevni broj novozaraženih proteklih nedelja počeo ponovo da raste.
Foto: EPA
U poslednja 24 sata prijavljena su 153 nova slučaja, pa je ukupan broj zaraženih porastao na 5.100, a preminulo je 210 osoba.
Najveći dnevni broj novoobolelih zabeležen je 21. aprila, kada je bilo 156, prenosi Gardijan.
Služba civilne zaštite uvela je večeras stroge mere na turističkom ostrvu Paros nedaleko od Atine, a koje će biti na snazi u narednih 10 dana.
Rad barova, restorana i klubova je ograničen do 19 sati, a maske su obavezne u svim zatvorenim i otvorenim prostorima.
Sva okupljanja ograničena su na deset ljudi, a žurke, ulični marketi, sajmovi i religiozni skupovi su zabranjeni.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (2)