FRANCUSKA U ŠOKU Napadača zaustavili žandarmi: Odbio da se preda - pokušao da zapali automobil
HAPŠENjE napadača koji je jutros kolima namerno pokosio desetoro ljudi na francuskom ostrvu Oleron, bilo je mišićavo.
Foto: Printskrin
Napadač je odbio da se preda, a prethodno je pokušao da zapali automobil. U kolima je imao bocu za gas. Prilikom hapšenja, uzviknuo je "Alahu akbar".
Pošto nije hteo da se preda, žandarmi su koristili "tejzer" da bi ga savladali.
Istaknuto je da je napadač francuske nacionalnosti. Živeo je na ostrvu. Poznat je po krađi i vožnji u pijanom stanju. Neki ističu i da je koristio drogu. Nije bilo primećeno da se islamski radikalizovao. Tokom hapšenja uzviknuo je "Alahu Akbar", ali istraga još nije bila utvrdila kako će kvalifikovati ovaj napad. Napadač je podvrgnut ispitivanjima da li je koristio hemijske supstance. Iznenađenje je toliko veće, jer su ga mnogi poznavali na ovom ostrvu.
Premijer Sebastijan Lekorni je izrazio zabrinutost. Održan je i savet ministara, dok je o svemu u realnom vremenu obaveštavan predsednik Emanuel Makron koji se nalazio u avionu na putu ka Brazilu gde učestvuje na samitu o klimatskim promenama.
Za život dvoje povređenih lekari se i dalje bore.
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)